Fotky z cest

Sokotránský pavouk Nephila sumptuosa

Nephila sumptuosa je velký barevný pavouk, který žije v oblasti Ománu, Sokotry a Afrického rohu. Její velké jemně tkané sítě můžete obdivovat na planině Homhil.  

Ilegální vývoz připravuje Sokotru o cenné korály

Obchodník ze Spojených arabských emirátů využívá politické nestability v Jemenu, aby ilegálně vyvezl korály ze Sokotry. Z ostrova na seznamu UNESCO je dovážejí do UAE, aby je použily na rekonstrukci tamní památky UNESCO. No není to krutý humor?  

Meteorické jezero na Sokotře

Slané jezero pravidelného kulatého tvaru prý vzniklo po pádu meteoritu. Protože se nachází uprostřed vesnice, tamní děti se v něm skvěle vyblbnou.  

Želví genocida na Sokotře

Jakmile odešly mezinárodní projekty a s nimi peníze na monitorovací hlídky, začali se Sokotránci oddávat debužírování želvího masa. Zabíjejí je na plážích, kam karety obecné připlouvají naklást vejce.  

Sokotránská koza čte časopis

Sokotránská koza dokáže i obyčejné dovolenkové válení na pláži s časákem proměnit v nečekaný zážitek.

Rok poté: Trekking v pohoří Haghier

Po roce jsme vyrazili na stejný trek, jaký jsem dala na rozloučenou se Sokotrou těsně před evakuací. Ale v květnu, v nejsušší části roku, to najednou vypadalo všechno trochu jinak...    

Jako ptáci

Vzdušné záběry Sokotry, okolních ostrovů a Adenského zálivu z letu v pilotní kabině Felix Airways.  

Sana'a v roce 12

Návštěva Sana'a v květnu 2012 po roce našeho odloučení a boje Jemenců za svobodu a demokracii (?)  

Socotra: An Isle

Pro velký zájem českých čtenářů dal německý fotograf Claudius Schulze na český trh k dispozici dalších 6 výtisků své knihy Socotra:An Isle za sníženou cenu 30 Euro. Zájemci si mohou knihu objednat na emailu bohdana_r@yahoo.com nebo na telefonu +420 606 191 154. Knihy jsou již v ČR, takže i cena...